Reklama

6 - 13 grudnia 2010

6 - 13 grudnia 2010

14.12.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
B

Benedyktyn z opactwa w Lubiniu marzy też o Kościele "nie odrzucającym świętych, którzy chodzą niekiedy jak starotestamentowi prorocy ścieżkami, którymi nikt rozsądny nie chodzi; który nie potępia za życia tych, których po śmierci beatyfikuje". Marzę też - dodaje żartobliwie o. Bereza po długiej liście życzeń - "aby w kurii wszystkie wydziały działały tak dobrze jak kasa".

O realizację innego marzenia zabiega Nicholas Lash. Brytyjski profesor teologii - polskim czytelnikom znany dzięki przekładom wydawnictwa W Drodze (ostatnio: "Pytanie o Boga. Świętość, mowa i milczenie") - w tygodniku "America" opisuje m.in. relacje między kościelnym magisterium a wiernymi. Teolog wyjaśnia, że kluczem jest przejście od podziału na nauczających i nauczanych - choć nie jest to rozróżnienie nieistotne, jak zaznacza - do rozpoznania, że wszyscy chrześcijanie są powołani do bycia...

4686

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]