Reklama

30 listopada - 6 grudnia

30 listopada - 6 grudnia

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l świat
K

Kto wie, czy "w jakiejś niezwykle dalekiej galaktyce eliptycznej ktoś, kto mieszka na »super ziemi« orbitującej wokół »czerwonego karła« i oddycha arszenikiem, nie zadaje sobie właśnie tych samych pytań [o definicję życia]" - zastanawiał się jezuita-astronom. Ks. Funes komentował także dwa odkrycia astrofizyczne: tzw. czerwonych karłów (małych gwiazd o słabej emisji światła i masie 30 proc. naszego Słońca) oraz składu atmosfery na tzw. super earth. Planetę gj 1214b odległą o 42 lata świetlne od Ziemi otaczać ma atmosfera złożona m.in. z pary wodnej.

Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych dyskutował 3 grudnia m.in. o adopcji embrionów ludzkich powstałych podczas zabiegów in vitro. "W sytuacji, w której nie znamy liczby embrionów, to nawet gdyby tę adopcję ograniczyć do tych, które już istnieją, to i tak będzie to rodziło ich podaż i ...

4703

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]