Ładowanie...
1944-2004 Powstanie

Tygodnik Powszechny uczcił 60. rocznicę Powstania Warszawskiego specjalnym dodatkiem "1944-2004 Powstanie".
"Tygodnik Powszechny" wraz z TVP 1 zorganizował debatę telewizyjną "Powstanie Warszawskie - historia zapomnienia", której tematem są przyczyny nieobecności Powstania w pamięci Europy i świata. W dyskusji prowadzonej przez Piotra Mucharskiego wzięli udział wybitni historycy spoza Polski, specjalizujący się w historii Polski i Europy Środkowej: prof. Norman Davies z Oksfordu, prof. Timothy Snyder z Yale University i prof. Klaus Ziemer, dyrektor Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Debata została pokazana 11 sierpnia o 21.55 w TVP 1, a jej zapis - w "Tygodniku".
60. rocznica Powstania w TVP była obecna na wszystkich antenach przez ponad dwa miesiące. Na początek TVP Polonia wyemitowała 23 lipca pierwszy odcinek cyklu "Przed finałem -...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]