Reklama

Ładowanie...

1944-2004 Powstanie

01.08.2004
Czyta się kilka minut
Za 10 lat najmłodsi uczestnicy Powstania Warszawskiego będą w wieku powstańców styczniowych, gdy w 1918 roku nastała niepodległość. Chcemy opowiedzieć o Powstaniu ich oczami. O pamięci, która najwięcej mówi o nas samych.
T

Tygodnik Powszechny uczcił 60. rocznicę Powstania Warszawskiego specjalnym dodatkiem "1944-2004 Powstanie".

"Tygodnik Powszechny" wraz z TVP 1 zorganizował debatę telewizyjną "Powstanie Warszawskie - historia zapomnienia", której tematem są przyczyny nieobecności Powstania w pamięci Europy i świata. W dyskusji prowadzonej przez Piotra Mucharskiego wzięli udział wybitni historycy spoza Polski, specjalizujący się w historii Polski i Europy Środkowej: prof. Norman Davies z Oksfordu, prof. Timothy Snyder z Yale University i prof. Klaus Ziemer, dyrektor Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Debata została pokazana 11 sierpnia o 21.55 w TVP 1, a jej zapis - w "Tygodniku".

60. rocznica Powstania w TVP była obecna na wszystkich antenach przez ponad dwa miesiące. Na początek TVP Polonia wyemitowała 23 lipca pierwszy odcinek cyklu "Przed finałem -...

3063

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]