Reklama

1944-2004 Powstanie

1944-2004 Powstanie

01.08.2004
Czyta się kilka minut
Za 10 lat najmłodsi uczestnicy Powstania Warszawskiego będą w wieku powstańców styczniowych, gdy w 1918 roku nastała niepodległość. Chcemy opowiedzieć o Powstaniu ich oczami. O pamięci, która najwięcej mówi o nas samych.
T

Tygodnik Powszechny uczcił 60. rocznicę Powstania Warszawskiego specjalnym dodatkiem "1944-2004 Powstanie".

"Tygodnik Powszechny" wraz z TVP 1 zorganizował debatę telewizyjną "Powstanie Warszawskie - historia zapomnienia", której tematem są przyczyny nieobecności Powstania w pamięci Europy i świata. W dyskusji prowadzonej przez Piotra Mucharskiego wzięli udział wybitni historycy spoza Polski, specjalizujący się w historii Polski i Europy Środkowej: prof. Norman Davies z Oksfordu, prof. Timothy Snyder z Yale University i prof. Klaus Ziemer, dyrektor Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Debata została pokazana 11 sierpnia o 21.55 w TVP 1, a jej zapis - w "Tygodniku".

60. rocznica Powstania w TVP była obecna na wszystkich antenach przez ponad dwa miesiące. Na początek TVP Polonia wyemitowała 23 lipca pierwszy odcinek cyklu "Przed finałem -...

3063

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]