Reklama

18 - 25 stycznia 2010

26.01.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
A

Aby byli jedno

W czasie rozważania przed modlitwą Anioł Pański 24 stycznia Benedykt XVI nawiązał do organicznej wizji wspólnoty wierzących u św. Pawła, gdzie Kościół to jedno ciało, którego głową jest Chrystus. Tak wyraża się idea "jedności w różnorodności charyzmatów, którymi są dary Ducha Świętego. Dzięki nim Kościół podobny jest do organizmu bogatego i żywotnego, nie jednolitego, owocu jednego Ducha, który wiedzie wszystkich do głębokiej jedności, przyjmując różnice, lecz nie usuwając ich, i realizując harmonijną całość" - powiedział Papież. W przeddzień zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Benedykt XVI przypomniał fragment modlitwy Chrystusa do Ojca przed męką: "Aby wszyscy stanowili jedno, aby świat uwierzył" (J 17, 21).

Kobiece nominacje

Benedykt XVI mianował...

8607

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]