Reklama

18 - 25 stycznia 2010

18 - 25 stycznia 2010

26.01.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
A

Aby byli jedno

W czasie rozważania przed modlitwą Anioł Pański 24 stycznia Benedykt XVI nawiązał do organicznej wizji wspólnoty wierzących u św. Pawła, gdzie Kościół to jedno ciało, którego głową jest Chrystus. Tak wyraża się idea "jedności w różnorodności charyzmatów, którymi są dary Ducha Świętego. Dzięki nim Kościół podobny jest do organizmu bogatego i żywotnego, nie jednolitego, owocu jednego Ducha, który wiedzie wszystkich do głębokiej jedności, przyjmując różnice, lecz nie usuwając ich, i realizując harmonijną całość" - powiedział Papież. W przeddzień zakończenia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Benedykt XVI przypomniał fragment modlitwy Chrystusa do Ojca przed męką: "Aby wszyscy stanowili jedno, aby świat uwierzył" (J 17, 21).

Kobiece nominacje

Benedykt XVI mianował...

8607

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]