Reklama

Ładowanie...

Żyjemy sobie

22.04.2013
Czyta się kilka minut
W oczach Polaków trudno odnaleźć fajną Polskę. Udaje się pod jednym warunkiem: że w pytaniu nie padnie nazwa kraju. Nasze poszukiwania przypominają zatem dziennikarskie śledztwo.
Gaca z Białegostoku wyremontował Chevroleta Impalę z 1965 r. Jako pierwszy Polak i jeden z pierwszych Europejczyków został przyjęty do Rollerz Only w Los Angeles. Fot. Kuba Dąbrowski
N

Niektórych hasło rozdrażniło. Na przykład internautę, który napisał na Facebooku, że w obecnej sytuacji to pytanie jest „głupie, bezdennie głupie”. Panią z targu w Wieliczce, która zaczęła mówić, co by zrobiła z Donaldem Tuskiem, gdyby nadarzyła się okazja. Prowadzących knajpę niedaleko Rabki – ci w odpowiedzi na pytanie o fajną Polskę wyrzucili nas z lokalu.
Wyruszyliśmy na poszukiwanie fajnej Polski – w obrazach, opowieściach ludzi anonimowych i opiniach tych znanych – ale szybko się okazało, że nie da się jej wypreparować z Polski mniej fajnej. Z tej wyprawy powstał krótki, sześciodniowy dziennik kraju fajnego łamanego przez mniej fajny.
„DIABLO” LECI DO MOSKWY
„Księża kłamią o in vitro”; „Prostytutki zagnieździły się w willi Kukulskich”
Poniedziałek. Na początek zadanie, zdawałoby się, niewykonalne: znaleźć fajną Polskę w gazetach...

28614

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]