Reklama

Zranieni uzdrowiciele

Zranieni uzdrowiciele

21.05.2012
Czyta się kilka minut
Coraz częściej słyszę, że być księdzem dzisiaj jest trudniej niż kiedykolwiek. Bo antyklerykalizm, za dużo pracy, bo inne niż kiedyś kapłańskie korzenie, bo samotność, feudalna struktura Kościoła... Czy ktokolwiek myśli o realnych problemach księży?
W

W przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele błędnych wyobrażeń, spekulacji i projekcji dotyczących tego, jak szczęśliwi bądź nieszczęśliwi, dojrzali bądź niedojrzali, zdrowi bądź chorzy są księża katoliccy. W ostatnich dniach te kwestie pojawiły się z nową siłą, z powodu informacji o samobójstwach popełnianych przez księży z diecezji tarnowskiej. Przykuły one uwagę jako „spektakularne”, bez względu na powody: wszak życie odbierała sobie osoba, która „urzędowo” głosiła, że każde życie ma sens. Trudno się dziwić, że pojawiły się pytania, „czyja to wina?”, „kto jest odpowiedzialny?”, „czy coś złego dzieje się z księżmi?”.

Na początek więc: takie decyzje mogą gorszyć, trzeba jednak pamiętać, że jeden z „pierwszych księży”, Judasz, również zakończył życie samobójstwem – a jego „biskupem” był nie byle kto, bo Jezus. Tajemnica samobójczych śmierci księży, bez względu na czas i miejsce...

10704

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]