Reklama

Ładowanie...

Zobaczyć warto

21.01.2013
Czyta się kilka minut
26 I – 1 II
S

Suknia

Komedia, reż. Alex Van Warmerdam, Holandia 1996, Cinemax, niedziela 27 I, Cinemax 2, poniedziałek 28 I, 23.25

Dlaczego w Holandii jest tylu filmowców o surrealistycznym poczuciu humoru? „Może dlatego, że zalegalizowali miękkie narkotyki” – sugerował jeden z recenzentów. U Van Wanderdama tragikomiczną mozaikę rozmaitych ludzkich historii łączy motyw tytułowej sukienki, wędrującej z rąk do rąk. Film, który nigdy nie doczekał się regularnej dystrybucji w Polsce, otrzymał nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Wenecji.

Dom gry

Thriller, reż. David Mamet, USA 1987, Ale kino!, poniedziałek 28 I, 20.10

Jeden z najzdolniejszych amerykańskich scenarzystów zadebiutował za kamerą dopiero w wieku 40 lat, ale był to debiut znakomity. Mamet penetruje mroczny świat hazardu, wpuszczając weń osobę z zewnątrz –...

2575

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]