Reklama

Zobaczyć warto

Zobaczyć warto

21.01.2013
Czyta się kilka minut
26 I – 1 II
S

Suknia

Komedia, reż. Alex Van Warmerdam, Holandia 1996, Cinemax, niedziela 27 I, Cinemax 2, poniedziałek 28 I, 23.25

Dlaczego w Holandii jest tylu filmowców o surrealistycznym poczuciu humoru? „Może dlatego, że zalegalizowali miękkie narkotyki” – sugerował jeden z recenzentów. U Van Wanderdama tragikomiczną mozaikę rozmaitych ludzkich historii łączy motyw tytułowej sukienki, wędrującej z rąk do rąk. Film, który nigdy nie doczekał się regularnej dystrybucji w Polsce, otrzymał nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Wenecji.

Dom gry

Thriller, reż. David Mamet, USA 1987, Ale kino!, poniedziałek 28 I, 20.10

Jeden z najzdolniejszych amerykańskich scenarzystów zadebiutował za kamerą dopiero w wieku 40 lat, ale był to debiut znakomity. Mamet penetruje mroczny świat hazardu, wpuszczając weń osobę z zewnątrz –...

2575

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]