Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

10.12.2012
Czyta się kilka minut
15 – 21 XII
J

Jerzy Turowicz

Reportaż, Polska 2012, TVP Kultura, sobota 15 XII, 16.50

10 grudnia minęła setna rocznica urodzin byłego naczelnego „TP”, jednej z najważniejszych postaci polskiego życia intelektualnego. Przed nami reportaż z obchodów kończącego się właśnie Roku Turowicza. Złożyły się nań m.in. świeżo wydane książki, poświęcone mu konferencje i uroczystość nadania jego imienia jednemu z warszawskich rond.

Miriam Makeba. Mama Africa

Dokument muzyczny, reż. Mika Kaurismäki, Niemcy / RPA / / Finlandia 2011, Planete, sobota 15 XII, 20.45

Była kimś więcej niż pierwszą afrykańską artystką znaną na innych kontynentach. Dla samych Afrykańczyków była „Mamą”, ich najlepszą rzeczniczką i wyrazicielką potrzeb. W filmie znanego fińskiego reżysera poznajemy bliżej Miriam Makebę, wybitną śpiewaczkę z RPA, ofiarę...

2613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]