Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Zemsta ręki śmiertelnej

Zemsta ręki śmiertelnej

24.10.2011
Czyta się kilka minut
Wojciech Bonowicz w Kętrzynie prowadził Lekcję czytania w II Prywatnym LO.
Wojciech Bonowicz na Lekcjach czytania w Kętrzynie
B

Bez świeczki  i spirytystycznego stolika odbyło się spotkanie z Poetą w ramach akcji ,,Lekcje czytania".

Jest to intrygujące, kiedy poezję interpretuje poeta, tym bardziej, że nie swoją, a w dodatku znaną i uznaną. Przewodnim motywem był autotematyzm. Wiersz ,,Trema" Wisławy Szymborskej  w ironiczny sposób przywołał obiegową opinię o zajęciu nie z tego świata, jakim jest uprawianie poezji.

Bo właściwie czemu to służy... a ,,poeci nie pisarze, tylko kto -".

Może ci intelektualiści, którzy na schadzkach stręczą do nie-rządu , z ,,Głosu w sprawie pornografii"?

W każdym razie i Hiroshige Utagawa i Wisława Szymborska to buntownicy wobec czasu.

Mogą go zatrzymać i nie przeminąć.

,,Radość pisania" i horacjańskie  ,,exegi monumetum" to odpowiedź serio na pytanie o sens poezji... chyba.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]