Reklama

Zatroskany inaczej

Zatroskany inaczej

17.03.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 9/13
W

W ostatnim numerze „Tygodnika” znalazłem pytania do redakcji od zatroskanego czytelnika (jak sam siebie nazwał), który stwierdził, że redakcja na okładce poprzedniego numeru zamieściła gotową odpowiedź na pytanie, kto niszczy polski Kościół. Ja całkiem inaczej niż ten czytelnik odczytuję cytowaną okładkę. To o. Rydzyk pyta: „Kto niszczy polski Kościół?”, mając na to pytanie gotową odpowiedź – każdy, kto jest innego niż on zdania. Według mnie o. Wiśniewski, redakcja „TP” i czytelnicy stawiając pytania, chcą dojść do odpowiedzi w dialogu. Nie mam też żadnych obaw o to, czy „Tygodnik” wydrukuje odpowiedzi biskupów – wszystkie i w całości. I mam cień nadziei, że takich odpowiedzi się doczekamy. Cierpliwości – prof. Luft czeka przecież dłużej.

815

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]