Reklama

Nadzieja mimo obelg

Nadzieja mimo obelg

01.04.2013
Czyta się kilka minut
O. Ludwik Wiśniewski obrywa za tekst opublikowany przed miesiącem na naszych łamach. W atakach wykorzystywane jest oświadczenie prowincjała dominikanów. Zapytaliśmy go więc, jak należy je rozumieć.
Fot. CORBIS
S

Spodziewałem się, że o. Ludwika spotkają impertynencje, ale one są wyrazem słabości – zastępują merytoryczną dyskusję” – mówił „Tygodnikowi” prymas senior abp Henryk Muszyński („TP” nr 11/13). Rzeczywiście, po opublikowaniu przez nas dwuczęściowego artykułu „Gdzie my jesteśmy” (nr 9 i 10/2013), w którym charyzmatyczny duszpasterz i legenda opozycji z czasów PRL zaprosił katolików do poważnej dyskusji nad działalnością mediów o. Tadeusza Rydzyka, na o. Ludwika posypały się przede wszystkim obelgi. Jego głos okazał się „bezpardonowym atakiem”, „szkalującym o. Tadeusza”, „atakującym katolickie media”, „zakłamanym i oburzającym”, motywowanym chęcią ośmieszenia, zniesławienia i oczernienia środowisk radiomaryjnych. Dominikanin został przyrównany do księży patriotów, a nawet do hitlerowców rozstrzeliwujących Polaków strzałem w tył głowy (portal ­Naszdziennik.pl z 20 marca).
...

7339

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]