Reklama

Ładowanie...

Zapraszamy na Festiwal KORCZAK DZISIAJ

Zapraszamy na Festiwal KORCZAK DZISIAJ

28.09.2022
Czyta się kilka minut
W dniach 11–23 października 2022 odbędzie się 26. edycja Festiwalu KORCZAK DZISIAJ. Tegoroczna odsłona wydarzenia realizowana jest w czasie, kiedy prawa dzieci powinny być chronione jeszcze pełniej, w tym niezbywalne prawo do dzieciństwa i bezpiecznego dorastania. W tym prawo do zabawy, emocji, krytyki, niezrozumienia, zachwytu, ekspresji siebie.
Materiały Festiwalu KORCZAK DZISIAJ
P

Program tegorocznej edycji skierowany jest do młodych odbiorczyń i odbiorców ze wszystkich grup wiekowych, a także bliskich im dorosłych. Obejmuje zarówno propozycje dla starszych nastolatków, jak i dla widzów najnajmłodyszych oraz osób o różnej wrażliwości sensorycznej, uwzględniając ich potrzeby i uwarunkowania percepcyjne.

Jak co roku Festiwal prezentuje zarówno nowatorskie odczytania klasycznych pozycji repertuarowych („Niekończąca się historia”), realizacje popularnej współczesnej literatury dla dzieci (np. „Tonja z Glimmerdalen”), jak i młodą dramaturgię prezentującą nowe tematy i języki teatralne (m.in. „Biruta i tajemnica rzeki”, „Królestwa”).

Spore miejsce w programie znajdują propozycje dla młodszych dzieci i ich opiekunów, które w centrum stawiają relacje – z innymi osobami, przyrodą i sobą („Kulka”, „Do góry”, „Mój ogon i ja”).

Pojawia się także teatr dla młodzieży, który w partnerski sposób włącza nastolatków w proces twórczy, uwzględnia ich perspektywę i zaprasza do rozmowy o rzeczywistości, przełamując społeczne tabu („Edukacja seksualna”).

Sprawdź cały program festiwalu KORCZAK DZISIAJ

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]