Reklama

Zapomnieliście o policji

Zapomnieliście o policji

20.03.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 12/12
W

Wasz „Dekalog wobec pedofilii”? – cóż za gorzkie rozczarowanie!

Jeśli bowiem jest pedofilia zbrodnią wobec tych najmniejszych, których aniołowie nieustannie patrzą na Oblicze Ojca, to nie wystarczy, jak w punkcie drugim, zgłaszać podłość i przestępstwo przełożonym, lecz – jak w przypadku każdego innego zła kryminalnego – policji i prokuraturze. Inne postępowanie zdaje się jednoczesnym powiedzeniem i nie, i tak – a to, jak wiadomo, jest od Przeciwnika.

Z życzeniem ewangelicznej odwagi.

ODPOWIEDŹ REDAKCJI:

Pedofilia jest przestępstwem, i to szczególnie okrutnym! Każdy, kto posiada informacje o przestępstwie, ma społeczny i moralny obowiązek przekazać je policji lub prokuraturze. Co jednak zrobić, gdy nie tyle wiemy, że dany ksiądz dopuszcza się czynów pedofilnych, co go o to podejrzewamy? W sytuacji niepewności poinformowanie o takim...

1469

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]