Reklama

Zabójcy z GRU

Zabójcy z GRU

10.09.2018
Czyta się kilka minut
„Jeśli kiedykolwiek wyjadą z Rosji, Wielka Brytania i jej sojusznicy ujmą ich i postawią przed prokuratorem” – zapowiada Sajid Javid, szef brytyjskiego MSW.
M

Mowa o Aleksandrze Pietrowie i Rusłanie Boszirowie, znanych już z nazwiska agentach (tak twierdzą państwa Zachodu) Kremla, którzy w marcu w Salisbury usiłowali zabić toksycznym nowiczokiem Siergieja Skripala, b. funkcjonariusza GRU, i jego córkę, obywateli brytyjskich. Po tym, jak śledztwo odtworzyło szczegóły pobytu agentów, politycy na Wyspach mówią już otwartym tekstem: za usiłowaniem zabójstwa Skripalów – podobnie jak za zestrzeleniem w 2014 r. nad Ukrainą malezyjskiego boeinga – stoi Władimir Putin. ©℗

O zabójcach z GRU więcej na blogu Anny Łabuszewskiej: Siedemnaście mgnień Rosji

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]