Reklama

Zabójcy z GRU

Zabójcy z GRU

10.09.2018
Czyta się kilka minut
„Jeśli kiedykolwiek wyjadą z Rosji, Wielka Brytania i jej sojusznicy ujmą ich i postawią przed prokuratorem” – zapowiada Sajid Javid, szef brytyjskiego MSW.
M

Mowa o Aleksandrze Pietrowie i Rusłanie Boszirowie, znanych już z nazwiska agentach (tak twierdzą państwa Zachodu) Kremla, którzy w marcu w Salisbury usiłowali zabić toksycznym nowiczokiem Siergieja Skripala, b. funkcjonariusza GRU, i jego córkę, obywateli brytyjskich. Po tym, jak śledztwo odtworzyło szczegóły pobytu agentów, politycy na Wyspach mówią już otwartym tekstem: za usiłowaniem zabójstwa Skripalów – podobnie jak za zestrzeleniem w 2014 r. nad Ukrainą malezyjskiego boeinga – stoi Władimir Putin. ©℗

O zabójcach z GRU więcej na blogu Anny Łabuszewskiej: Siedemnaście mgnień Rosji

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]