Reklama

Jeźdźcy bez głowy

Jeźdźcy bez głowy

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Przybywa dowodów na to, że Rosjanie, którzy w angielskim Salisbury otruli Siergieja Skripala i jego córkę, to agenci Kremla. Zachód oskarża, Putin ciągle odpowiada firmowym uśmieszkiem.
Brytyjscy śledczy pracują przed centrum handlowym, gdzie otruto Siergieja Skripala i jego córkę. Salisbury, marzec 2018 r. ANDREW MATTHEWS / PA / EAST NEWS
W

W kuluarach sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini spotkała się z rosyjską delegacją. Ot, rozmowy jakich wiele. Zaproszono ją do pokoiku, w którym siedzieli dyplomaci z Moskwy. Weszła, przywitała się, usiadła. Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Niebienzia z galanterią podał jej filiżankę. Ale Mogherini podziękowała za poczęstunek.

Po aferach z otruciem Aleksandra Litwinienki i rodziny Skripalów nie dziwi ten brak zaufania do serwowanych przez delegatów Rosji substancji. Otrucie podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córki Julii na początku marca w angielskim Salisbury przy pomocy preparatu nowiczok wywołało poważny kryzys w stosunkach Rosji i Zachodu.

Władze Wielkiej Brytanii uznały zamach za atak przy użyciu zakazanej broni chemicznej, oskarżyły o sprawstwo Rosję i skutecznie wezwały sojuszników do solidarności. Śledztwo...

10897

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

wypisz wymaluj przypomina opisana tu postawa Putina tę, którą wobec oskarżeń o łamanie Konstytucji, gwałt na polskiej demokracji prezentuje dzisiejsza pisowska władza w Polsce - przypadek to czy coś więcej?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]