Reklama

„Dobry Pasterz”

„Dobry Pasterz”

11.05.2003
Czyta się kilka minut
I

I ty jesteś pasterzem. Masz ludzi, którzy są zachwyceni twoją osobą. Wpatrzeni w ciebie, słuchają każdego twojego słowa, obserwują twoje poczynania. Tak, jak i gorszą się wszystkim tym, co jest nie tak, jak być powinno, w twoim życiu. Doskwiera im twoja niedojrzałość, bolą ich twoje błędy, cierpnie im skóra na widok twoich niezdarnych poczynań.

Ale i ty masz swoich pasterzy. Przynajmniej jednego. Który jest dla ciebie autorytetem, wyrocznią, wzorem myślenia, odwagi, prawości, kulturalnego zachowania. I ty bolejesz, gdy spostrzeżesz rysy, pęknięcia, plamy na jego postępowaniu.

Wcześniej czy później, pr\zekonujesz się, że jedynym Dobrym Pasterzem jest Bóg. Jedynym najwyższym autorytetem jest Jego Słowo - Jezus Chrystus.

771

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]