Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wypowiedź prezydenta Lublina

Wypowiedź prezydenta Lublina

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Lublin od wieków był miastem, którego społeczeństwo stanowili przedstawiciele wielu narodów i wyznań.
Fot. materiały prasowe Urzędu Miasta
H

Historia ukształtowała jego charakter, tu tolerancja i zrozumienie łączą się z patriotyzmem. Ranga dawnej wielokulturowości jest znacząca, to złota karta w dziejach miasta, szczególnie doceniona podczas starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Cieszę się, że również dziś Lublin jest miejscem dialogu i wymiany myśli. Jestem wdzięczny abp. Stanisławowi Budzikowi i Kurii Lubelskiej za organizację Kongresu, który stwarza przestrzeń do rozmów i dyskusji z zakresu chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego Europy. Kongres Kultury Chrześcijańskiej, którego pomysłodawcą i inicjatorem był śp. abp Józef Życiński, jako forum dialogu myśli ma niebagatelny wpływ na oblicze naszego miasta. Jednym z filarów perspektywy rozwojowej Lublina na najbliższe lata jest akademickość i już dziś trudno sobie wyobrazić miasto bez środowiska naukowego, w tym debat czy dyskusji. Jestem zaszczycony, że Miasto Lublin miało przyjemność współorganizować IV Kongres Kultury Chrześcijańskiej, który tworzy unikalne możliwości kontaktu z wybitnymi osobowościami. Miejscem spotkania był Katolicki Uniwersytet Lubelski, najstarsza lubelska uczelnia, kojarzona przez lata z pluralizmem myślowym. Niewątpliwie przyczynił się do tego śp. abp Życiński, dla którego zawsze ważne było łączenie tego, co podzielone, a całe jego życie uosabiało idee ekumenizmu, niewątpliwie bliskie także tegorocznemu Kongresowi.
Dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]