Reklama

„Wypocznijcie”

„Wypocznijcie”

20.07.2003
Czyta się kilka minut
O

Oderwać się choćby na krótko od swojej codziennej pracy, od swoich codziennych ludzi, od swoich codziennych rzeczy, od codziennego siebie samego. Aby nie zwariować w tym nieustannym jazgocie, hałasie, przekrzykiwaniu się, w tym wyścigu o wszystko, który wywołuje w nas stres nie do wytrzymania. Zagłębić się w ciszę, spokój, bezruch, bezdziałanie, bezczynienie, bezmyślenie, bezczucie. Zapaść się jak w głęboki sen. Bez obaw, bez troski o dziś, o jutro, o wczoraj -choćby na chwilę.

Tylko gdzie znaleźć takie miejsce, taki kąt, taką przestrzeń? Taką pustynię.

Już wiesz, co ci powiem. Jedyną taką przestrzenią jesteś ty sam.

668

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]