Reklama

Wykopią nas z Unii

02.04.2017
Czyta się kilka minut
Jarosław Wałęsa, europoseł: Powinniśmy przyjąć euro. Jestem szeregowym europosłem i mogę to mówić. Ale szefostwo partii zdaje sobie sprawę, że to nie przysporzy poparcia społecznego.
Jarosław Wałęsa w Parlamencie Europejskim, 2014 r. Fot. Wiktor Dąbkowski
J

JACEK GĄDEK: W Brukseli rozmawia Pan czasami z Donaldem Tuskiem?

JAROSŁAW WAŁĘSA: Czasami. Rozmawiamy o polityce.

Krajowej też?

Zachęca mnie, żebym nie poprzestawał na Parlamencie Europejskim. W 2005 r. zaprosił mnie na listę PO. Traktuję go jako swojego politycznego mentora.

Myśli Pan o sobie „świeża krew Platformy”?

Politykiem PO jestem od 12 lat, ale ciągle uważam się za młodego człowieka. Wolę określenie „nowe pokolenie” polityków, czyli tych urodzonych w latach 70. i na początku 80.

A PO jest dziś zmurszała?

Utrata władzy była dla nas traumą, z której już wyszliśmy. Przetrwaliśmy i mamy nowego przewodniczącego. Grzegorz Schetyna początkowo był ostro krytykowany, także w łonie Platformy. Uszanowaliśmy jednak swój własny wybór – sam zresztą na niego...

15671

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]