Reklama

Wykopią nas z Unii

Wykopią nas z Unii

02.04.2017
Czyta się kilka minut
Jarosław Wałęsa, europoseł: Powinniśmy przyjąć euro. Jestem szeregowym europosłem i mogę to mówić. Ale szefostwo partii zdaje sobie sprawę, że to nie przysporzy poparcia społecznego.
Jarosław Wałęsa w Parlamencie Europejskim, 2014 r. Fot. Wiktor Dąbkowski
J

JACEK GĄDEK: W Brukseli rozmawia Pan czasami z Donaldem Tuskiem?

JAROSŁAW WAŁĘSA: Czasami. Rozmawiamy o polityce.

Krajowej też?

Zachęca mnie, żebym nie poprzestawał na Parlamencie Europejskim. W 2005 r. zaprosił mnie na listę PO. Traktuję go jako swojego politycznego mentora.

Myśli Pan o sobie „świeża krew Platformy”?

Politykiem PO jestem od 12 lat, ale ciągle uważam się za młodego człowieka. Wolę określenie „nowe pokolenie” polityków, czyli tych urodzonych w latach 70. i na początku 80.

A PO jest dziś zmurszała?

Utrata władzy była dla nas traumą, z której już wyszliśmy. Przetrwaliśmy i mamy nowego przewodniczącego. Grzegorz Schetyna początkowo był ostro krytykowany, także w łonie Platformy. Uszanowaliśmy jednak swój własny wybór – sam zresztą na niego...

15671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Przy najbliższej okazji proszę uprzejmie zapytać Pana Europosłą wałęsę, lub innego Europosłą PO, jak ja mam odróżnić PO od PiS-u, jeśli ich Europosłowie potrafią, ramię w ramię głosować w ten sam sposób. Dla przykładu - ostatnio przyjmowano konwencję przeciw przemocy wobec kobiet. Państwo z PO zapatrzyli się na PiS głosując przeciw tejże? Miernoty, Panie. Europa Panu Europosłowi się marzy? Niech postępuje jak Europejczyk.

słowa

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]