Reklama

Ładowanie...

Wstęp

Wstęp

23.09.2014
Czyta się kilka minut
Czas to szczególny: jesteśmy w domu. W naszym wspólnym domu, na który czekaliśmy kilkadziesiąt lat.
Okładka dodatku NOSPR. Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, proj. Konior Studio Fot. Bartek Barczyk / NOSPR
N

NOSPR z orkiestry radiowej staje się instytucją o nowym wymiarze: wielką radiową filharmonią. Dwa razy więcej koncertów abonamentowych, gościnne występy światowej sławy zespołów orkiestrowych i chóralnych, do tego siedem serii koncertów w sali kameralnej, w tym Wtorkowy Klub Jazzowy. Pokażemy całe spectrum możliwości wybitnych śląskich artystów – stała się już tradycją nasza współpraca z Kwartetem Śląskim, Orkiestrą Kameralną Aukso, Cameratą Silesią, Orkiestrą Muzyki Nowej – ale też dla członków zespołu NOSPR otworzyły się długo oczekiwane warunki, by uprawiać również kameralistykę.
Muzyka to wspaniała sztuka: bez jednoznacznych pojęć i obrazów pomaga przeżywać świat i go oswajać. Dlatego z oddaniem Jej służymy.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]