Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wstęp

Wstęp

26.11.2012
Czyta się kilka minut
Tolerancja to wspomaganie współistnienia – złoty środek dla rozwoju różnych ludzi, różnych kultur, różnych zachowań i różnych emocji.
Okładka dodatku "tolerancja tak!" ("TP" 49/2012) il. Agata Dudek
T

To nadrzędna norma, na równi z etyką i wiarą.

O jej istnieniu wiemy wszyscy, ale i wszyscy o niej zapominamy. Znajdujemy mnóstwo powodów dla ingerencji w czyjeś myślenie, zachowanie i obyczaje. Niepotrzebnie! Dlaczego? Bo nie umiemy być tolerancyjni, nie chcemy. Oceniamy innych, nie oceniamy siebie. Brniemy w nicość.

O kulturze narodów świadczy właśnie umiejętność tolerancji. Brak tolerancji upokarza. Dowodzi, że nie potrafimy sięgnąć szczytów.

Redakcja dodatku, tłumaczenia i opisy fotografii: Marcin Żyła
Projekt graficzny: Marek K. Zalejski
Fotoedycja: Grażyna Makara

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]