Reklama

Wspaniały oldskul

Wspaniały oldskul

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Gwałtownie i bez kompleksów wchodzimy do elitarnego klubu krajów, które kształcą swoje dzieci najlepiej na świecie.
D

Dla publicystów z legendarnego tygodnika „The Economist” to, czego dowiedzieli się o polskiej edukacji czytając najnowszą książkę Amerykanki Amandy Ripley „The Smartest Kids in the World: and How They Got That Way” (Najbystrzejsze dzieci na świecie: jak to osiągnęły), musiało być trudne do pojęcia, skoro zaliczyli freudowską pomyłkę. W opublikowanej w połowie sierpnia recenzji tej książki przypisali bowiem autorce stwierdzenie, że w 2000 r. „tylko połowa” Polaków pochodzących ze wsi ukończyła podstawówkę. Tymczasem Ripley napisała, że „połowa dorosłych ukończyła nie więcej” niż szkołę podstawową. Z czego przecież wynika, że reszta jakieś tam szkoły jeszcze zaliczyła. Sprostowanie pomyłki Brytyjczycy skwitowali półgębkiem: „Sorry”.

Ale poza tym jest świetnie. „Polska osiągnęła radykalny wzrost poziomu edukacji w minionej dekadzie – pisze „The Economist”. –...

21817

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]