Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Wprowadzenie

Wprowadzenie

12.04.2014
Czyta się kilka minut
Dlaczego zmiany klimatu to problem nie tylko ekologiczny, ale również moralny? Co oznacza pojęcie „sprawiedliwości klimatycznej”?
Okładka dodatku "Wiara i zmiany klimatu", "TP" 16/2014 Fot. CIDSE
W

W drugiej części cyklu „Wiara i zmiany klimatu” przytaczamy ważne słowa homilii kard. Kazimierza Nycza wygłoszonej podczas Szczytu Klimatycznego COP-19 (Warszawa, 11-22 listopada 2013 r.). W dodatku publikujemy także wywiad z ks. dr. Frederickiem D’Souza, dyrektorem Caritas India, a także Dominiką Dzwonkowską, doktorem filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Dodatek przygotowany we współpracy z CIDSE – koalicją katolickich organizacji rozwojowych | Część 2. Redakcja: Piotr Siergiej | Tłumaczenia: Piotr Krasnowolski

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]