Reklama

WIARA I ZMIANY KLIMATU (część 3)

WIARA I ZMIANY KLIMATU (część 3)

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Nasza odpowiedzialność za świat i zmiany klimatyczne oznacza także konieczność działania.
Okładka dodatku "Wiara i zmiany klimatu", "TP" 17/2014. Na zdjęciu: za mieszkanką afrykańskiego Nigru widać puste spichlerze. Klęska głodu dotknęła ten kraj w 2005 r. Fot. Finbarr O'reilly / REUTERS / FORUM
M

Międzynarodowe organizacje pomocy, takie jak CIDSE czy Caritas, aktywnie wspomagają najuboższych w walce ze zmianami klimatu. Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, od lat zajmuje się pomocą międzynarodową – w wywiadzie opowiada o działalności organizacji na rzecz krajów rozwijających się. Andrzej Kassenberg, prezes InE, mówi za to o wyzwaniach polityki klimatycznej, przed którymi stoi obecnie Polska.

Dodatek przygotowany we współpracy z CIDSE - koalicją katolickich organizacji rozwojowych

Redakcja: Piotr Siergiej | Tłumaczenie: Piotr Krasnowolski

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]