Reklama

Wojna z wolnym światem

Wojna z wolnym światem

17.07.2005
Czyta się kilka minut
Częstym błędem jest szukanie usprawiedliwienia dla terroryzmu islamskiego. Należy się starać zrozumieć to zjawisko, bo jest ono groźne. Ale nie wolno wysnuwać wniosku, że takie zamachy są wynikiem zaangażowania w Iraku albo konfliktu w Izraelu lub zgoła europejskiego kolonializmu.
A

ANDRZEJ BRZEZIECKI: - Gdy dokonano zamachów terrorystycznych w Londynie, wiadomości o nich zdominowały serwisy światowe. Tymczasem w Iraku w podobnych okolicznościach co chwila giną ludzie, a przyjmujemy to dość obojętnie.

LEOPOLD UNGER: - Wszędzie giną ludzie. W Iraku trwa wojna, walczą uzbrojone strony. W wyniku tych walk giną cywile, owszem, ale w Londynie nie ma wojny, a nastąpił bandycki atak na bezbronnych. To naturalne, że światowe media są bardziej wyczulone na tragedię takiej metropolii jak Londyn.

- To już drugi, po Madrycie, akt terroru w Europie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Tymczasem głównym przeciwnikiem terroryzmu ogłaszają się Stany Zjednoczone. Czy atakowanie Europy nie świadczy o tym, że USA stały się nieosiągalne dla zamachowców, Europa zaś jest celem zastępczym, łatwiejszym także dlatego,...

8035

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]