Reklama

Ładowanie...

Wiele wymaga

Wiele wymaga

27.07.2003
Czyta się kilka minut
Przeczytałem projekt preambuły do przyszłego traktatu konstytucyjnego UE autorstwa Stefana Wilkanowicza (“TP" nr 26/2003). Znakomity! Pokazuje, że nie możemy być zadufani w sobie i nie jesteśmy jedyni sprawiedliwi. Nie zawiera słowa kłamstwa czy propagandy. Akcentuje wartości, które powszechnie kojarzą się z europejskim dziedzictwem. Stawia nam wysokie wymagania etyczne. Bruksela powinna przyjąć projekt bez zmiany przecinka. Tylko czy znajdzie się Tadeusz Mazowiecki, aby tak się stało?
D

DOMINIK KSIĘSKI (Żnin, woj. kujawsko-pomorskie)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]