Reklama

Wiek XX. Anamneses

Wiek XX. Anamneses

10.04.2012
Czyta się kilka minut
Festiwal historyczny – Wrocław, 12-16 maja 2012
Okładka dodatku "Anamneses #1: Skrwawione ziemie"
P

Pierwszy z serii dodatków festiwalowych to zapowiedź jednej tylko, najważniejszej, bo tytułowej, debaty, która będzie miała miejsce w pierwszym dniu Festiwalu. O sile symbolu „skrwawionych ziem” – wprowadzonego do historiografii przez wybitnego amerykańskiego historyka Timothy’ego Snydera, honorowego gościa tej edycji Festiwalu – o tragicznej historii narodów, którym przyszło żyć i ginąć w tym ponurym miejscu Europy, o konieczności, ale i niebezpieczeństwach od-pominania historii, dyskutować będą: Timothy Snyder (USA), Jarosław Hrycak (Ukraina), Jochen Böhler (Niemcy) oraz Grzegorz Hryciuk (Polska).

Redaktorzy dodatku: Michał Bardel, Jacek Stawiski

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]