Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wiek XX. Anamneses

Wiek XX. Anamneses

10.04.2012
Czyta się kilka minut
Festiwal historyczny – Wrocław, 12-16 maja 2012
Okładka dodatku "Anamneses #1: Skrwawione ziemie"
P

Pierwszy z serii dodatków festiwalowych to zapowiedź jednej tylko, najważniejszej, bo tytułowej, debaty, która będzie miała miejsce w pierwszym dniu Festiwalu. O sile symbolu „skrwawionych ziem” – wprowadzonego do historiografii przez wybitnego amerykańskiego historyka Timothy’ego Snydera, honorowego gościa tej edycji Festiwalu – o tragicznej historii narodów, którym przyszło żyć i ginąć w tym ponurym miejscu Europy, o konieczności, ale i niebezpieczeństwach od-pominania historii, dyskutować będą: Timothy Snyder (USA), Jarosław Hrycak (Ukraina), Jochen Böhler (Niemcy) oraz Grzegorz Hryciuk (Polska).

Redaktorzy dodatku: Michał Bardel, Jacek Stawiski

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]