Reklama

Wieczni uchodźcy

Wieczni uchodźcy

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Christopher Gunness, rzecznik UNRWA: „Wyjątkowość” katastrofy humanitarnej w Syrii polega na tym, że nie zadziałał tu żaden żywioł. To w całości ludzkie dzieło.
M

MAGDA QANDIL: Kto zrobił to zdjęcie?
CHRISTOPHER GUNNESS: Nie mogę powiedzieć, to kwestia bezpieczeństwa tej osoby. Nie chcemy jej narażać. Zdjęcie rozeszło się po świecie. Stało się ikoną cierpienia mieszkańców Syrii i tego okrutnego konfliktu. Żyje już własnym życiem.

Przed wojną Jarmuk był pełnym życia przedmieściem Damaszku. Kto dziś tam został?
W oblężeniu żyje tam głównie 18 tys. uchodźców palestyńskich i kilka tysięcy osób innej narodowości. Dostęp do tych ludzi to nasze główne wyzwanie. Z dawnych palestyńskich mieszkańców dzielnicy większość uciekła do innych obozów palestyńskich w Syrii i poza Syrię: do Libanu (ponad 50 tys.), Jordanii (11 tys.), Egiptu (6 tys.), Libii (tysiąc), Strefy Gazy (tysiąc), mniejsze grupy także do Turcji, Malezji, Tajlandii itd. Dziś zdecydowana większość populacji Palestyńczyków...

1812

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]