Reklama

Ładowanie...

Widzenia

Widzenia

11.01.2016
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
K

Kilku starców spytało abbę Pojmena: „Kiedy bracia zasypiają na modlitwie, czy chcesz, abyśmy ich budzili, aby czuwali?”. Odpowiedział: „Co do mnie, to gdy widzę, że brat zasypia, opieram jego głowę o moje kolana, żeby odpoczął”.
Z OPOWIEŚCI OJCÓW PUSTYNI

Kto szybko potępia, jest o krok od tego, by znajdować w tym przyjemność. Kto nadmiernie karze, jest o krok od niesprawiedliwości.
SENEKA

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]