Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

19.09.2016
Czyta się kilka minut
24 – 30 września

Barany. Islandzka opowieść
Dramat, reż. Grímur Hákonarson, Islandia/Dania/Norwegia/Polska 2015, Ale kino+, wtorek 27 IX, 20.10
Dwaj bracia zajmujący się od pokoleń wypasem owiec nie rozmawiają ze sobą już 40 lat. Tak młody reżyser rozpoczyna gorzką, ale i pełną cierpkiego humoru historię o braterskiej rywalizacji i starczym uporze, wpisaną w pejzaż islandzkiej prowincji. Nagrodzony w Cannes film łączy surowy realizm z uniwersalną przypowieścią.

Makbet
Opera, reż. Phyllida Lloyd, Wielka Brytania 2011, TVP Kultura, wtorek 27 IX, 20.20
W cyklu prezentującym najwybitniejsze inscenizacje operowe z ostatnich lat zobaczymy spektakl do muzyki Giuseppe Verdiego z londyńskiego Royal Opera House. W roli tytułowej wystąpił baryton Simon Keenlyside, a jako Lady Makbet sopranistka Ludmiła Monastyrska. Reżyserka, prócz...

1776

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]