Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

12.09.2016
Czyta się kilka minut
17 – 23 IX
Z

Za wzgórzami
Dramat, reż. Cristian Mungiu, Belgia/Francja/Rumunia 2012, TVP Kultura, 17 IX, 20.20
Twórca „4 miesięcy, 3 tygodni i 2 dni” swój drugi film nakręcił za murami prawosławnego klasztoru żeńskiego. Rozgrywa się tu dramat dwóch młodych kobiet: oddanej Bogu i tęskniącej za ziemską miłością. Obie szukają ucieczki przed pozbawioną perspektyw postkomunistyczną rzeczywistością. Scenariusz i kreacje aktorskie zostały nagrodzone w Cannes.

Breakout
Teatr TV, reż. Ewa Pytka, Polska 2016, TVP1, 19 IX, 21.25
Premierowy spektakl na podstawie sztuki Wojciecha Tomczyka opowiada o pisarzu-celebrycie, który przyjeżdża na wieczór autorski do mazurskiego miasteczka. W stylistyce realizmu magicznego dochodzi do konfrontacji dwóch odmiennych światów. Występują m.in. Bartosz Opania, Zbigniew Zamachowski, Weronika...

1708

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]