Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

06.06.2016
Czyta się kilka minut
11 – 17 czerwca
M

Młodość

Dramat, reż. Paolo Sorrentino, Francja/Szwajcaria/Wielka Brytania/Włochy 2015, HBO, niedziela 12 VI, 20.10, poniedziałek 13 VI, 12.50, środa 15 VI, 20.10, czwartek 16 VI, 10.20
Po „Wielkim pięknie” włoski reżyser przenosi się z Rzymu do luksusowego alpejskiego kurortu, by z melancholijnym humorem opowiedzieć o smudze cienia w życiu artystów i gwiazd. Występują: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano i Jane Fonda.

Rich Hill

Dokumentalny, reż. Andrew Droz Palermo, Tracy Droz Tragoz, USA 2014, Sundance Channel, niedziela 12 VI, 22.00, poniedziałek 13 VI, 14.00
Nagrodzony na festiwalu w Sundance dokument przygląda się życiu tytułowego miasteczka w Missisipi z perspektywy trzech mieszkających tam chłopców. Bezrobocie, bieda, konflikty z prawem i choroby psychiczne składają się na gorzki obraz amerykańskiej prowincji.

Jądro wieczności

Dokumentalny, reż. Michael Madsen, Dania/Finlandia/Szwecja/Włochy 2010, TVP2, wtorek 14 VI, 00.00
Twórca „Wizyty” (niby-dokumentu o zjawieniu się na Ziemi kosmitów) w swoim wcześniejszym filmie zajął się kwestią składowania odpadów atomowych. Pierwszy z takich składów, o nazwie Onkalo, powstał w Finlandii i jeszcze przez 100 tys. lat może stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska naturalnego.

Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia

Dokumentalny, reż. Sharmeen Obaid-Chinoy, Pakistan 2015, HBO2, środa 15 VI, 21.00, piątek 17 VI, 22.40
Co roku ponad tysiąc pakistańskich kobiet pada ofiarą zabójstw honorowych. Reżyserka postanowiła upomnieć się o tę, której cudem udało się uniknąć śmierci. Młoda Saba została zmasakrowana przez najbliższych za to, że wyszła za mąż bez zgody rodziny. Oscar dla najlepszego dokumentu to już drugi w karierze Obaid-Chinoy, po „Saving Face” z 2012 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]