Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

14.06.2015
Czyta się kilka minut
20 – 26 czerwca
N

Niedziela z... Andrzejem Chyrą
Blok programowy, Polska 2015, TVP Kultura, niedziela 21 VI, od 17.15
Ma za sobą znakomite role w „Długu” Krzysztofa Krauzego, „Komorniku” Feliksa Falka czy „W imię...” Małgorzaty Szumowskiej. Jest także aktorem w teatrze Krzysztofa Warlikowskiego i reżyserem teatralnym. Jako gość Agnieszki Szydłowskiej Chyra opowie o swojej pracy.
Detektyw II
Serial, reż. Justin Lin, USA 2015, HBO, odc. 1 poniedziałek 22 VI, 22.00, czwartek 25 VI, 00.40, HBO2, wtorek 23 VI, 22.00
Dzień po amerykańskiej premierze zobaczymy pierwszy z ośmiu odcinków nowego sezonu serialu HBO stworzonego przez Nica Pizzolatto. Policyjne śledztwo jak zwykle jest okazją do odsłonięcia skomplikowanych losów trójki policjantów i tropionych przez nich przestępców. W rolach głównych Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch.
Aktorka
Dokumentalny, reż. Kinga Dębska, Maria Konwicka, Polska 2015, TVP2, poniedziałek 22 VI, 23.05
Wokół zmarłej w 2010 r. Elżbiety Czyżewskiej powstały liczne legendy. Kim naprawdę była jedna z największych gwiazd polskiego kina? Twórcy filmu przyglądają się karierze aktorki, ale także jej burzliwej biografii. Szczególne miejsce zajmuje w nim rozdział amerykański, trwający ponad czterdzieści lat. O Czyżewskiej wypowiadają się największe osobistości świata kultury, nie tylko polskiej.
The Beautiful Game
Dokumentalny, reż. Victor Buhler, USA 2012, Sundance Channel, piątek 26 VI, 22.00
„W Afryce piłka nożna nie jest jak religia. Jest ważniejsza niż religia” – te słowa południowoafrykańskiego biskupa Desmonda Tutu mogłyby być mottem filmu. Ale dokument Buhlera opowiada o czymś więcej. Pokazuje, jak bardzo sportowe aspiracje i zwykła fascynacja futbolem powoli zmieniają społeczne oblicze Kenii, Egiptu, Nigerii, Ghany czy Wybrzeża Kości Słoniowej.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]