Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

26.04.2015
Czyta się kilka minut
2 – 8 V
A

Andrzej Titkow
Przegląd, TVP Kultura, niedziela 3 V, 23.15, 23.50
„Sposób bycia” (1976) i „Daj mi to” (1988) otworzą przegląd filmów jednego z najważniejszych polskich dokumentalistów. Pierwszy opowiada o teatrach eksperymentalnych w Polsce lat 70., drugi – o uczestnikach grupy treningowej Laboratorium Psychoedukacji. Kolejne tytuły Titkowa pokazywane będą w majowe niedziele około godziny 23.00.

Historia Żydów
Dokumentalny, reż. Ella Bahaire, Tim Kirby, Wielka Brytania 2013, Planete, odc. 1 poniedziałek 4 V, 22.00
Pięcioodcinkowy serial dokumentalny przedstawia dzieje narodu żydowskiego od czasów starożytnych do współczesności. Przewodnikiem w tej podróży jest brytyjski historyk Simon Schama, autor książki pod tym samym tytułem. W pierwszym odcinku cofa się do czasów Abrahama, opowiada także o...

1795

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]