Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

27.12.2014
Czyta się kilka minut
1 – 9 I
N

Nowy Rok w Wiedniu
Koncert, Austria 2015, cz.1, TVP Kultura, czwartek 1 I, 11.15, TVP2, 12.05
Od ponad 30 lat europejskie stacje radiowe i telewizyjne transmitują muzyczne powitanie Nowego Roku w austriackiej stolicy. Tym razem na czele Orkiestry Filharmoników Wiedeńskich w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego stanie Zubin Mehta. Usłyszymy m.in. utwory Straussów i Franza von Suppégo.

Siostry Polgár
Dokumentalny, reż. Yossi Aviram, Izrael 2013, Planete, sobota 3 I, 21.00
Jak wychować szachowe mistrzynie? – zastanawiają się twórcy filmu o trzech genialnych węgierskich szachistkach: Susan, Zsófii i Judit Polgár. W tle historii pokazany jest ojciec sióstr, który w komunistycznym Budapeszcie postawił na edukację domową córek oraz na naukę gry w szachy od najmłodszych lat.

Zimowy...

1862

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]