Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

26.08.2019
Czyta się kilka minut
31 sierpnia – 6 września
A

Amerykańska fabryka

Dokumentalny, reż. Steven Bognar, Julia Reichert, USA 2019, Netflix

Zrujnowany zakład produkcyjny w stanie Ohio, należący do General Motors, zostaje przejęty przez chińskiego miliardera. Powstaje dwa tysiące nowych miejsc pracy, ale dochodzi do konfliktu między bardzo różnymi wyobrażeniami na temat tego, jak powinno się traktować siłę roboczą.

Letnie przesilenie

Wojenny, reż. Michał Rogalski, Polska/Niemcy 2014, TVP1, 1 IX, 23.15

W okrągłą rocznicę wybuchu zobaczymy II wojnę światową w nietypowej, kameralnej odsłonie. Na dodatek z perspektywy dwóch nastolatków, Polaka i Niemca, których latem 1943 roku połączyła miłość do muzyki. Słoneczne zdjęcia Jerzego Zielińskiego tworzą klimat pożegnania z dzieciństwem.

Obcy w raju

Dokumentalny, reż. Guido Hendrikx, Holandia 2016, TVP Kultura, 2 IX,...

1571

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]