Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

19.06.2017
Czyta się kilka minut
24 – 30 VI
W

Wołyń
Dramat historyczny, reż. Wojciech Smarzowski, Polska 2016, Canal+, 24 VI, 23.00
Telewizyjna premiera najbardziej wyczekiwanego filmu minionego roku przynosi bolesną konfrontację z traumatycznym tematem. Twórca „Domu złego” wpisuje rzeź wołyńską w epicką opowieść o trudnym sąsiedztwie, nie tylko polsko-ukraińskim, o wojennych zawieruchach i podziałach klasowych. W filmie wystąpili aktorzy z Polski i Ukrainy, lecz nie obeszło się bez kontrowersji po obu stronach granicy.

Chórem
Dramat, reż. Kristóf Deák, Węgry 2015, Cinemax, 25 VI, 19.30
Nagrodzona m.in. Oscarem znakomita krótkometrażówka przenosi nas do Budapesztu roku 1991. Opowiada autentyczną historię dziewczynki, która w nowej szkole trafia do prestiżowego chóru i wpada na trop mrocznej tajemnicy stojącej za jego sukcesami. Krótki film o...

1712

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]