Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

16.05.2022
Czyta się kilka minut
L

Lingui

Dramat, reż. Mahamat-Saleh Haroun, Niemcy/Belgia/Czad/Francja 2021, Nowe Horyzonty VoD

Obyczaj, religia, okrutne prawo – z tym wszystkim muszą się mierzyć na co dzień mieszkanki Czadu. Wobec zakazu aborcji i praktykowanego obrzezania dziewczynek mogą liczyć tylko na pomoc innych kobiet. Historia samotnej matki i jej nastoletniej córki osadzona została w szerszym społecznie kontekście. A jest nim także cichy bunt i ukryta solidarność.

Pachinko

Serial, reż. Kogonada, Justin Chon, USA/Korea Południowa 2022, odc. 1-8, Apple TV+

Na podstawie powieści Min Jin Lee toczy się opowieść o wielopokoleniowej rodzinie koreańskich imigrantów w USA. Bywa rozlewna i kameralna, bywa też brutalna (zwłaszcza w opisie historycznych doświadczeń) i za chwilę niezwykle czuła. A do tego mamy zaskakujące paralele losów, nielinearną narrację,...

1863

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]