Reklama

Warto zobaczyć

28.02.2022
Czyta się kilka minut
P

Poufne lekcje perskiego

Dramat, reż. Vadim Perelman, Niemcy/Rosja/Białoruś 2020, VoD, od 4 III

Aby przetrwać w obozie koncentracyjnym, młody belgijski Żyd udaje, że jest Persem. Bierze go pod swoje skrzydła niemiecki oficer pragnący uczyć się języka, o którym jego „nauczyciel” nie ma pojęcia i musi wymyślać go na poczekaniu. Jak długo utrzyma się ta mistyfikacja? Pochodzący z Ukrainy reżyser opowiada bajkę o Zagładzie, pielęgnując wiarę w cud.

Bo we mnie jest seks

Komedia, reż. Katarzyna Klimkiewicz, Polska 2021, Netflix, od 8 III

Premiera filmu o Kalinie Jędrusik w Dniu Kobiet nie jest przypadkowa. To bowiem nie tyle film biograficzny czy musical o peerelowskiej seksbombie, co nakręcona z dzisiejszą świadomością i osadzona w umownych dekoracjach fantazja na temat kobiety po swojemu walczącej ze stereotypami. W roli głównej...

1860

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]