Reklama

Ładowanie...

WARTO ZOBACZYĆ

17.01.2022
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Nowy porządek"
N

Nowy porządek

Thriller, reż. Michel Franco, Meksyk 2020, nowehoryzonty.vod

To jeden z ważniejszych współczesnych filmów o społecznym konflikcie, choć niektórzy dostrzegają tu wyraz klasistowskich lęków przed „motłochem”. Meksykański reżyser zaczyna od wesela i punktowania ekonomicznych nierówności, by stworzyć chwytający za gardło obraz wcale nieodległej rzeczywistości, budowanej na zemście i przemocy.

Ogrodnicy

Miniserial, tw. Will Sharpe, Wielka Brytania 2021, HBO GO

Zbrodnia zakopana w przydomowym ogrodzie, fikcja większa niż życie i miłość silniejsza niż wszystko – ale to przede wszystkim dzięki Olivii Colman i Davidowi Thewlisowi „zakręcona” wariacja wokół autentycznych zdarzeń staje się opowieścią wielowarstwową. Zanurzoną w fantazjach i filmowych cytatach, lecz psychologicznie bardzo prawdziwą.

Undine

...

1785

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]