Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

21.02.2022
Czyta się kilka minut
Agata Buzek w filmie "Moje wspaniałe życie"
M

Moje wspaniałe życie

Komediodramat, reż. Łukasz Grzegorzek, Polska 2021, Netflix, od 28 II

Jeden z najlepszych polskich filmów minionego roku, wyróżniony również przez „TP”, jest jak główna bohaterka – buntuje się, ale nie sieje zniszczenia. Opowieść o przeciętnej rodzinie z Nysy to słodko-gorzkie spojrzenie na udręki bycia razem, rozpisane na wiele postaci, ale przede wszystkim oddające głos kobiecie. Plus świetne role Agaty Buzek, Jacka Braciaka i Adama Woronowicza.

Krafftówna w krainie czarów

Dokumentalny, reż. Maciej Kowalewski, Piotr Konstantinow, Polska 2021, VoD

Zmarła przed miesiącem aktorka pozostawiła po sobie nie tylko wspaniałe role u Hasa, Kutza czy Wilczyńskiego. W filmie otwiera przed ­nami własny magiczny świat, w którym ­przegląda się kawał polskiej historii, ­osobiste doświadczenia czy kreacje­ ­teatralne. Z ­...

1940

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]