Reklama

Warto zobaczyć w TV i w sieci

Warto zobaczyć w TV i w sieci

06.04.2020
Czyta się kilka minut
M

Marek Edelman… i była miłość w getcie

Dokumentalny, reż. Jolanta Dylewska, Polska/Niemcy 2019, Canal+ Dokument, 11 IV, 20.30, 13 IV, 21.25

Dokument twórczyni „Polin” ma premierę telewizyjną w przededniu 77. rocznicy żydowskiego powstania. Opowiada o tym, jak bardzo silna w czasie marnym może być potrzeba bliskości, również tej fizycznej. Pierwowzorem były wspomnienia Edelmana spisane przez Paulę Sawicką. Sceny fabularyzowane reżyserował Andrzej Wajda.

...
3182

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]