Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

20.09.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Ucieczka na srebrny glob"
U

Ucieczka na srebrny glob

Dokumentalny, reż. Kuba Mikurda, Polska 2021, mdag.vod, do 3 X

Dlaczego pierwsza polska „opera kosmiczna” pozostała dziełem okaleczonym i spóźnionym, choć w kinie SF lat 70. mogła być rewelacją na skalę światową? Film w ciekawy sposób przedstawia burzliwe okoliczności powstania „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego, z uwzględnieniem wątków politycznych, artystycznych i osobistych.

Amatorzy

Dramat, reż. Iwona Siekierzyńska, Polska 2020,

Zwycięzca konkursu polskiego tegorocznej Off Camery to film pod każdym względem wyjątkowy. Opowiada o trupie teatralnej, którą tworzą osoby z zespołem Downa przygotowujące „Hamleta”. Niepełnosprawność umysłowa przestaje tu być brakiem – staje się artystycznym tworzywem oraz lekcją wrażliwości dla otoczenia i dla widza.

Ojciec

Dramat, reż. Florian...

1698

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]