Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

20.09.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Ucieczka na srebrny glob"
U

Ucieczka na srebrny glob

Dokumentalny, reż. Kuba Mikurda, Polska 2021, mdag.vod, do 3 X

Dlaczego pierwsza polska „opera kosmiczna” pozostała dziełem okaleczonym i spóźnionym, choć w kinie SF lat 70. mogła być rewelacją na skalę światową? Film w ciekawy sposób przedstawia burzliwe okoliczności powstania „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego, z uwzględnieniem wątków politycznych, artystycznych i osobistych.

Amatorzy

Dramat, reż. Iwona Siekierzyńska, Polska 2020,

Zwycięzca konkursu polskiego tegorocznej Off Camery to film pod każdym względem wyjątkowy. Opowiada o trupie teatralnej, którą tworzą osoby z zespołem Downa przygotowujące „Hamleta”. Niepełnosprawność umysłowa przestaje tu być brakiem – staje się artystycznym tworzywem oraz lekcją wrażliwości dla otoczenia i dla widza.

Ojciec

Dramat, reż. Florian...

1698

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]