Reklama

Warto zobaczyć

11.04.2022
Czyta się kilka minut
L

Licorice Pizza

Komediodramat, reż. Paul Thomas Anderson, USA 2021, VoD

Jeden z najlepszych i najbardziej beztroskich tytułów minionego roku. Twórca „Magnolii” cofa się do czasów swego dorastania w Los Angeles, by opowiedzieć o bardzo nietypowym romansie. W cieniu Hollywoodu, kontrkultury i kryzysu naftowego toczy się daleka od poprawności, ale przy tym pełna wdzięku historia. Grają Alana Haim i Cooper Hoffman, a obok nich plejada gwiazd.

Odwaga

Dokumentalny, reż. Aliaksiej Palujan, Białoruś/Niemcy 2021, mdag.vod

Tamten zryw przeciwko dyktatorskiej władzy przyniósł powiew nadziei. Białoruskie wybory prezydenckie w sierpniu 2020 r. wywołały masowe protesty – niestety, krwawo tłumione i zakończone licznymi aresztowaniami. Patrzymy na to oczyma podziemnej grupy teatralnej z Mińska, której członkowie nie tylko na scenie angażują...

1847

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]