Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

02.04.2021
Czyta się kilka minut
S

Siedzący słoń

Dramat, reż. Hu Bo, Chiny 2018, Nowe Horyzonty VOD

Jeden dzień z życia, prawie cztery godziny projekcji, ale jakże warto. Przed nami zaplątana w czasie, gęsta psychologicznie opowieść, której zalążkiem jest szkolny incydent, determinujący i łączący ze sobą losy czworga bohaterów. A do tego współczesne Chiny z całą specyfiką lokalnych realiów i zarazem bliższe niż kiedykolwiek.

Dramatyczny rok

Dokumentalny, reż. Marta Pulk, Estonia 2019, mdag.vod

W czasach kulturalnego lockdownu przygody Alissiji mogą wyglądać cokolwiek surrealistycznie. Jest to bowiem historia dziewczyny, która wygrała casting na recenzentkę teatralną, i jednocześnie eksperyment społeczny – czy regularne bywanie w teatrze jest w stanie zmienić czyjeś życie? W przypadku bohaterki to istny maraton (200 spektakli w ciągu roku), który niewątpliwie...

1874

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]