Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

02.08.2021
Czyta się kilka minut
R

Rycząca otchłań

Dokumentalny, reż. Quino Piñero, Etiopia/Wielka Brytania/Hiszpania 2015, FilmBox Arthouse, 8 VIII, 21.00

„Przywiódł mnie tu etiopski jazz, ale kiedy się rozejrzałem, moje uszy otworzyły się” – wspomina reżyser filmu. Przez dwa lata dokumentował tradycje muzyczne Etiopii, uprawiane przez bardzo różne narodowości i kultury. Nagrywał na pustyniach, w górach i lasach, ocalając od zapomnienia poszczególne utwory, jak i unikalne skale muzyczne czy brzmienia lokalnych instrumentów.

Nieświadomi

Serial, reż. Ivan Zachariáš, Czechy 2019, odc. 1-6, HBO GO

Twórca „Pustkowia” przywołuje czasy schyłkowej Czechosłowacji i robi to w doskonałym stylu. Tajemnicze zniknięcie dysydenta, który po latach wrócił z żoną do ojczyzny, uruchamia spiralę zdarzeń z udziałem KGB, miejscowych służb specjalnych i ich ofiar. W sugestywnych...

1986

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]