Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

02.08.2021
Czyta się kilka minut
R

Rycząca otchłań

Dokumentalny, reż. Quino Piñero, Etiopia/Wielka Brytania/Hiszpania 2015, FilmBox Arthouse, 8 VIII, 21.00

„Przywiódł mnie tu etiopski jazz, ale kiedy się rozejrzałem, moje uszy otworzyły się” – wspomina reżyser filmu. Przez dwa lata dokumentował tradycje muzyczne Etiopii, uprawiane przez bardzo różne narodowości i kultury. Nagrywał na pustyniach, w górach i lasach, ocalając od zapomnienia poszczególne utwory, jak i unikalne skale muzyczne czy brzmienia lokalnych instrumentów.

Nieświadomi

Serial, reż. Ivan Zachariáš, Czechy 2019, odc. 1-6, HBO GO

Twórca „Pustkowia” przywołuje czasy schyłkowej Czechosłowacji i robi to w doskonałym stylu. Tajemnicze zniknięcie dysydenta, który po latach wrócił z żoną do ojczyzny, uruchamia spiralę zdarzeń z udziałem KGB, miejscowych służb specjalnych i ich ofiar. W sugestywnych...

1986

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]