Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

07.09.2020
Czyta się kilka minut
X

X i Y

Dramat, reż. Anna Odell, Dania/Szwecja 2018, Cinemax 2, 11 IX, 20.30, 12 IX, 10.40

Szwedzka artystka wizualna przeprowadza kolejny filmowy eksperyment. Zaprasza sławnych skandynawskich aktorów i aktorki do zamieszkania w specjalnym studiu, gdzie mają przetestować społeczne role płciowe. Efekt, na granicy życia i kreacji, jest jednak mniej intrygujący niż w poprzednim projekcie, „Zjazd absolwentów” (2013).

Tacy właśnie jesteśmy

Miniserial, reż. Luca Guadagnino, Włochy/USA 2020, HBO GO, 15 IX, HBO, 15 IX, 21.10

Twórca „Tamtych dni, tamtych nocy” i „Suspirii” próbuje sił w telewizji. Ośmioodcinkowa produkcja skupia się na dwójce współczesnych nastolatków żyjących wraz z rodzinami w amerykańskiej bazie wojskowej koło Wenecji. Można się spodziewać, że będzie to coś więcej niż jeszcze jeden serial o dorastaniu.

Koko-...

1731

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]