Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

07.09.2020
Czyta się kilka minut
X

X i Y

Dramat, reż. Anna Odell, Dania/Szwecja 2018, Cinemax 2, 11 IX, 20.30, 12 IX, 10.40

Szwedzka artystka wizualna przeprowadza kolejny filmowy eksperyment. Zaprasza sławnych skandynawskich aktorów i aktorki do zamieszkania w specjalnym studiu, gdzie mają przetestować społeczne role płciowe. Efekt, na granicy życia i kreacji, jest jednak mniej intrygujący niż w poprzednim projekcie, „Zjazd absolwentów” (2013).

Tacy właśnie jesteśmy

Miniserial, reż. Luca Guadagnino, Włochy/USA 2020, HBO GO, 15 IX, HBO, 15 IX, 21.10

Twórca „Tamtych dni, tamtych nocy” i „Suspirii” próbuje sił w telewizji. Ośmioodcinkowa produkcja skupia się na dwójce współczesnych nastolatków żyjących wraz z rodzinami w amerykańskiej bazie wojskowej koło Wenecji. Można się spodziewać, że będzie to coś więcej niż jeszcze jeden serial o dorastaniu.

Koko-...

1731

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]