Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

01.06.2020
Czyta się kilka minut
PJ Harvey. A Dog Called Money / Materiały prasowe
P

PJ Harvey. A Dog Called Money

Dokumentalny, reż. Seamus Murphy, Irlandia/Wielka Brytania/USA 2019, Canal+ Dokument, 7 VI, 1.15

Warto zaprogramować nagrywarkę, by obejrzeć dokumentalną opowieść o jednej z najbardziej elektryzujących wokalistek ostatnich dekad. Przed nami dokumentalne kino drogi, w którym poznajemy także wewnętrzny pejzaż artystki. Jej podróż znajduje finał w studiu nagraniowym, gdzie PJ Harvey przetwarza swoje doświadczenia na dźwięki i słowa.

Arthur Miller: pisarz

Dokumentalny, reż. Rebecca Miller, USA 2017, HBO GO

Córka amerykańskiego dramatopisarza stworzyła filmowy portret ojca. Dzięki bliskiej relacji z bohaterem udało się jej wyjść poza zwyczajowe klisze – sławnego pisarza, ofiary politycznej nagonki z czasów McCarthy’ego, męża Marilyn Monroe. Twórcę „Śmierci komiwojażera” oglądamy więc w kapciach czy w...

1813

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]