Reklama

Warszawska architektura...

Warszawska architektura...

25.02.2013
Czyta się kilka minut
...której trzeba teraz szczególnie pilnować wg prof. Waldemara Baraniewskiego
Archiwum prywatne / Fot. Justyna Rekść-Raubo
K

KINO WARS
Ruszenie tego miejsca to destrukcja całego układu Nowego Miasta. Inwestor planował po zburzeniu kina postawić na tyłach nowomiejskiego rynku cztery apartamentowce. Nie można na to pozwolić, ta przestrzeń musi być zachowana.
BAR WENECJA NA WOLI
Projekt genialnego architekta Jerzego Sołtana. W ostatnich latach cegłę pomalowano na różowy kolor, ale sam budynek nie został zniszczony, zachował formę corbusierowskiej rzeźby.
DWORZEC ŚRÓDMIEŚCIE
To również projekt Sołtana. Ostatni remont dużo zniszczył, ale wiele można jeszcze ocalić. Na przykład przywrócić oryginalne oświetlenie w holu kasowym. Wiem, że prezes Ceramiki Paradyż deklaruje odnowienie mozaik Wojciecha Fangora.
ŚCIANA WSCHODNIA
Tutaj najcenniejsze fragmenty zostały już stracone. Nie istnieje bar Zodiak ani...

1437

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]