Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

30.09.2013
Czyta się kilka minut
24 – 30 września
N

Nagroda Kościelskich 2013. Jej laureatką została Krystyna Dąbrowska, uhonorowana za tom wierszy „Białe krzesła”. O Laureatce oraz Nagrodzie (wręczenie odbędzie się 12 października w Miłosławiu) będziemy obszernie pisać w następnym numerze „TP”.

Nagrody im. Norwida. Na Zamku Królewskim w Warszawie po raz 12. wręczono Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. W kategorii „Dzieło życia” uhonorowano Julię Hartwig, nagrodę literacką odebrał Jerzy Górzański, muzyczną – dyrygent Łukasz Borowicz, plastyczną – Leon Tarasewicz, w kategorii teatru – Michał Zadara.

Pilch z Premierą. Jury Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę sierpnia 2013 r. uznało powieść Jerzego Pilcha „Wiele demonów”. Wręczenie nagrody odbędzie się 2 października o godz.17.00 w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta 22/24.

„Borussia” przestała...

3736

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]